
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem obchodów była promocja czytelnictwa oraz ochrona własności intelektualnej. W ramach tego święta w naszej szkole przeprowadzone zostały konkursy w dwóch kategoriach:
- Przygotowanie najciekawszego przebrania za postać literacką (bohatera lektury szkolnej) wykonanego według własnego pomysłu oraz prezentacja przed powołanym Jury.
- Napisanie opowiadania twórczego, w którym autor wciela się w wybraną postać literacką.
Do konkursu „Wciel się w bohatera literackiego” zaprosiliśmy całą społeczność szkolną.
Wyniki konkursu:
Kategoria 1.
Najciekawsze, oryginalne wcielenie się w postać literacką, wykonane według własnego pomysłu zaprezentowały przed powołanym Jury:
- pani Lucyna Kuleta – postać Izabeli Łęckiej – bohaterki „Lalki” B. Prusa,
- uczennica 3 klasy liceum – Milena Pawlikowska – postać Jagny Pacześ Borynowej – bohaterki „Chłopów” W. Reymonta.
Kategoria 2.
Najbardziej oryginalne i twórcze opowiadanie, w którym autor wcielił się w wybraną postać literacką, napisali:
- Kornel Kołodziejczyk
- Julia Rajtar z klasy 4HT
- Oliwia Jurek z klasy 4HT
- Izabela Pabiniak z klasy 3 LO
- Olga Waszczyk z klasy 3 LO.
Laureaci konkursu zostali docenieni nagrodami ufundowanymi przez bibliotekę szkolną.
Autorki: Elżbieta Kowalczyk, Grażyna Wójcik




























