Prostokąt 8
previous arrow
next arrow

Dzień Matki


Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu, będące okazją do wyrażenia wdzięczności, miłości i szacunku dla wszystkich mam. Z tej okazji 27 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, pełen wzruszeń, refleksji oraz radosnych chwil. Hasłem przewodnim świętowania tego szczególnego dnia były słowa „Serce Mamy bije w sercu dziecka”.

W miłej atmosferze spotkania wykonawcy przypomnieli najpiękniejsze strofy o Matce, macierzyństwie i nieocenionej miłości matki do dzieci. Młodzież zaprezentowała starannie dobrane wiersze. Recytowane utwory ukazywały piękno macierzyńskiej miłości, wdzięczność za wychowanie oraz wyjątkową więź łączącą dzieci z matką. Występy recytatorskie Antoniny Rogulskiej, Martyny Węglińskiej, Wiktorii Kałuży, Sandry Kałuży, Wiktorii Bugaj, Joanny Szmigiel i Jakuba Kępskiego, spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Słowa wdzięczności za trud włożony w wychowanie dzieci wybrzmiały podczas wokalnego występu Kingi Chmal i Piotra Jęcka. Uczniowie przedstawili utwór „Mamo, ach mamo droga”. Słowa piosenki sprawiły , że mamy wzruszyły się i zrozumiały, jak bardzo są potrzebne w życiu każdego dziecka.
Nie zabrakło również innych występów muzycznych. Uczniowie wykonali piosenki dedykowane mamom, które stworzyły wyjątkową i serdeczną atmosferę a ich pełne emocji interpretacje zostały nagrodzone brawami.
Teksty utworów muzycznych mówiły o miłości, trosce i rodzinnych wartościach. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne, tworząc niezwykle ciepły i pełen emocji nastrój. Publiczność doceniła talent wokalny, artystyczny oraz wyjątkową wrażliwość muzyczną artystów. Piękne utwory o matce zaprezentowali uczniowie: Mateusz Baryła, Aleksandra Honczaruk, Weronika Honczaruk, Wiktoria Kałuża i Sandra Kałuża oraz uczennice z klasy 3 HOT: Katarzyna Szołowska, Kornelia Suros, Magdalena Wronkowska, Nikola Sokołowska, Oliwia Piasecka, Paulina Białas, Weronika Honczaruk, Zuzanna Dorocińska. Ogromne wrażenie na zebranych zrobił także występ Piotra Jachimowskiego. Uczeń pięknie zagrał na akordeonie utwór „Fale Dunaju”. Dopełnieniem artystycznej uczty był taniec wykonany przez dzieci z Przedszkola nr 2.
Występ dzieci został również bardzo ciepło przyjęty przez odbiorców i nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przygotowane przez uczniów scenki teatralne. Młodzież w humorystyczny, ale jednocześnie bardzo trafny sposób przedstawiła codzienne sytuacje z życia rodzinnego. W scenkach ukazano troskę matek o swoje dzieci, ich cierpliwość, wyrozumiałość oraz gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Dzięki świetnej grze aktorskiej uczniów publiczność mogła nie tylko się wzruszyć, ale również wspólnie się pośmiać.
Zaprezentowany program przypomniał zebranym o wyjątkowej roli matki, którą często przedstawiano w pieśniach, poezji czy malowano na płótnie. Uzupełnieniem przekazanych treści była prezentacja multimedialna i przepiękna dekoracja.
Podczas uroczystości nie zabrakło również chwil refleksji nad znaczeniem rodziny we współczesnym świecie. Młodzież zwróciła uwagę na to, jak ważne są wzajemny szacunek, wsparcie i obecność bliskich osób w codziennym życiu. Przekaz płynący z prezentowanych utworów przypomniał wszystkim uczestnikom spotkania o wartościach, które budują trwałe i szczęśliwe relacje rodzinne.
Piękne i wzruszające słowa do Matek skierował Pan Dyrektor Dariusz Kołodziejczyk. Zwrócił uwagę na znaczenie rodziny, a szczególnie matczynej miłości, która stanowi fundament wychowania i rozwoju młodego człowieka.
Zwieńczeniem wydarzenia było złożenie wszystkim mamom najserdeczniejszych życzeń. Był to moment pełen wzruszeń, miłych uśmiechów i podziękowań.
Obchody Dnia Matki w naszej szkole były nie tylko okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów, ale przede wszystkim pięknym wyrazem wdzięczności wobec wszystkich mam. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, nauczycielom za opiekę i wsparcie, a wszystkim mamom za obecność oraz nieustanną miłość, którą obdarzają swoje dzieci każdego dnia.
Spotkanie poprowadziły uczennice Zuzanna Śliwka i Nadia Wróbel. Autorką scenariusza była pani Anna Wszczyk, która wraz z panią Beatą Gudowicz przygotowała uroczystość. Pomysłodawcą i wykonawcą dekoracji była pani Lucyna Kuleta. O oprawę muzyczną, odpowiednie nagłośnienie i wspaniałe efekty świetlne zadbali: Maciej Białek, Mateusz Bolarczyk z klasy 3IM, Jakub Krajewski z 1AM wraz z opiekunem – panem Andrzejem Królem.

Uczniowie 3ACT wraz z wychowawcą