
Uczennica naszej szkoły, Oliwia Bąba, zajęła II miejsce w finale XXI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”, który odbył się 29 kwietnia 2026 roku w Koneckim Centrum Kultury w Końskich.
Konkurs organizowany jest corocznie przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całego regionu. W tegorocznym finale udział wzięło aż 130 uczestników. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach – poezji oraz pieśni patriotycznej – a każda z nich podzielona była na cztery grupy wiekowe. Uczestnicy poprzez recytacje i utwory muzyczne wyrażali miłość do Ojczyzny oraz przypominali trudne dzieje Polski i jej drogę do wolności.
Oliwia Bąba wystąpiła w kategorii pieśni patriotycznej w grupie szkół ponadpodstawowych, prezentując utwór „Ten kraj”. Jej występ spotkał się z uznaniem jury, które doceniło talent artystyczny, wrażliwość muzyczną oraz wysokie umiejętności wokalne naszej uczennicy. Wspaniała interpretacja utworu zapewniła Oliwii drugie miejsce
w konkursie. Występ został również bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.
Serdecznie gratulujemy Oliwii tego wyjątkowego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć na drodze artystycznej!
Autor artykułu: Agnieszka Borończyk






























